Webbinarium - Swedbanks Investeringsstrategi

 

Investerarkollektivet har det senaste halvåret valt att se glaset som halvfullt vilket bland annat resulterat i att flera stora aktiemarknader noterat nya högstanivåer. Den senaste tiden har dock frågetecken väckts kring huruvida marknaderna befinner sig i en AI-bubbla. På sina håll riskerar höga statsskulder bli ett problem samtidigt som geopolitiken fortsatt är i fokus. Har effekterna från tullar visat sig fullt ut eller kommer ytterligare påverkan? Och hur kommer centralbankerna att agera?

Varmt välkommen till en livesänd presentation av Swedbanks nya Investeringsstrategi där bankens strateger, Mattias Isakson, Johannes Bjerner och Daniel Grythberg, ger bankens syn på finansiella marknader för 2026.

Datum Torsdag 4 december 2025
Tid 09:00- 09:45
Se sändningen i efterhand via länken   https://api.screen9.com/preview/4kdQGrilRzr8rkXviyh9hw

Genom att jag anmäler mig till detta event är jag medveten om att Swedbank tar emot och hanterar de personuppgifter jag lämnar i min anmälan. Information om hur Swedbank hanterar personuppgifter läser du på swedbank.se/gdpr.

Denna händelse är inte längre bokningsbar